Trekking Club – imprezy firmowe, wieczory kawalerskie, wycieczki szkolne – quady, paintball i offroad Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice

Narty na Słowacji – porady przed wyjazdem.

[success]Porady przed wyjazdem. O czym musisz wiedzieć, zanim wyskoczysz na narty na Słowacji.[/success]

Przed wyjazdem na narty na Wielką Raczę, macie Państwo zapewne mnóstwo pytań i szukacie pewnych, sprawdzonych rozwiązań dla pojawiających się problemów. Poniżej, spisaliśmy kilka z nich.

[info]1. Wielka Racza i Kubińska Hola – zapisy.[/info]

Narty na Słowacji - Wielka Racza - wyjazdy na narty

Aby się zapisać na wyjazd, wystarcza podanie kilku danych niezbędnych do ubezpieczenia. Są to: imię i nazwisko, adres i nr PESEL Uczestnika wyjazdu. Zgłoszenie należy do nas przesłać mailem, lub telefonicznie (choć preferujemy metodę mailową, z uwagi na możliwe pomyłki, literówki przy spisywaniu danych). Prosimy również o podanie numeru komórki – ułatwi nam to kontakt w razie nieprzewidzianych sytuacji przed wyjazdem, lub w trakcie jego trwania. Zapisanie się na wyjazd, oznacza akceptację warunków wyjazdu.

[info]2. Bagaż.[/info]

Każda z osób może ze sobą zabrać niezbędny sprzęt i bagaż podręczny. Jako, że mamy dobę globalizacji, gdzie wszyscy kupujemy niemalże te same produkty, albo przynajmniej produkty o zbliżonych do siebie kolorach, to od lat przypominamy i prosimy o jedno: OZNACZAJCIE PAŃSTWO SWÓJ BAGAŻ W NIEKONWENCJONALNY SPOSÓB! Niech to oznaczenie polega na dopięciu kolorowej wstążki, bandamki, dodania wizytówki, lub podpisanie od wewnątrz torby/pokrowca. Warto tu podać numer telefonu do siebie. Każdego roku, średnio dwa razy, zdarzają się sytuacje, w których ktoś przez nieuwagę zabiera czyjeś buty narciarskie. Zawsze jest to szybko sprawdzane i naprawiane, jednak stres zostaje… A można go łatwo uniknąć! Ponadto, zalecamy również pakowanie sprzętu w pokrowce. Bardzo skutecznie chronią one lakier przed zarysowaniami.

[info]3. Ubezpieczenie za granicą.[/info]

Wielka Racza - narty na Słowacji

W cenie wyjazdu, oprócz transportu i karnetu, jest również ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), KL (kosztów leczenia za granicą) oraz OC (odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym). Jest to jednak ubezpieczenie, którego realizacja następuje po fakcie zajścia zdarzenia, lub w trakcie jego trwania, jeżeli dotyczy to znacznych kwot. Oznacza to dla Państwa, że w przypadku mniejszych kontuzji, lub w przypadku ciężkich kontuzji, jednak stosunkowo nisko płatnych (do ok. 50 Euro), jego koszt trzeba pokryć z własnego portfela, a dopiero następnie domagać się zwrotu od ubezpieczyciela. Ratunkiem jest tu EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), czyli zaświadczenie o ubezpieczeniu respektowane w całej Unii Europejskiej i dające każdemu prawo do bezpłatnego leczenia. Skorzystanie z EKUZ w żaden sposób nie umniejsza prawa do dochodzenia późniejszego odszkodowania z tytułu NNW!

[info]4. Kaski i alkohol.[/info]

Od stycznia 2012, weszły w Polsce w życie nowe przepisy regulujące zasady korzystania ze stoków narciarskich i snowboardowych. Najważniejszą sprawą dla nas, narciarzy i snowboardzistów, jest kwestia kasków i alkoholu. Ustalono, że nie wolno jeździć na nartach pod wpływem jakichkolwiek używek mających działanie odurzające. Karą jest grzywna i wydalenie ze stoku. W przypadku kasków, wprowadzono obowiązek jazdy w kaskach dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia, zalecając ich używanie wszystkim narciarzom i snowboardzistom niezależnie od wieku. .
Są to przepisy obowiązujące w Polsce, ale i Polaków – niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, a więc również na Słowacji. Przestrzeganie tych przepisów może mieć znaczenie – poza praktycznym, w postaci polepszenia naszej jazdy, lub wyraźnego zwiększenia szans w wypadku – również w przypadku dochodzenia odszkodowania za poniesione straty. Żadne ubezpieczenie „nie działa” po alkoholu! W przypadku urazów, które wyniknęły u dzieci lub młodzieży w wyniku nie przestrzegania przepisu o obowiązku jazdy w kasku, również i tu mogą się pojawić trudności! Zawsze TRZEBA też pamiętać o zasadach „Białego Kodeksu”!

 

[info]5. Instruktor na Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi.[/info]

Są tu dwie opcje – albo (na wyjazdach organizowanych dla zamkniętych grup, lub po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym) załatwiamy go my, albo można go „zamówić” przez internet.
 

 

[info]6. Wypożyczalnia sprzętu – Wielka Racza, Kubińska Hola czy Polska?[/info]

Wielka Racza - Oszczadnica - narty Słowacja!

W przypadku Wielkiej Raczy, nie mamy większych wątpliwości: warto wypożyczyć sobie sprzęt jeszcze w kraju – będzie taniej. Gdyby ktoś jednak był zmuszony do wypożyczenia sprzętu na miejscu, to podajemy link do wypożyczalni na miejscu.

Na Kubińskiej Holi, wypożyczalnie są nieco tańsze (17 Euro/dzień/dorosłego). Szczegóły można sprawdzić np. tu: wypożyczalnia sprzętu na Kubińskiej Holi.

 [info]7. Gastronomia, czyli co i gdzie zjeść na Wielkiej Raczy?[/info]

Słowacka kuchnia różni się od naszej dosyć znacznie. Oczywiście, po obu stronach mamy kapuśniak, rosół, czy inne dania podstawowe, ale sposób ich przyrządzania różni się już bardzo wyraźnie. Na Wielkiej Raczy jest mnóstwo okazji do tego, by te różnice wyłapywać i delektować się różnymi smakami. Spis najpopularniejszych knajp, restauracji i barów, tworzymy właśnie na naszej stronie. Zapraszamy na Gastronomię na Wielkiej Raczy!

 

Jeżeli macie Państwo jakieś inne pytania, lub wątpliwości, zapraszamy do działu kontakt – postaramy się je rozwiać. Aby dowiedzieć się więcej o samych wyjazdach, prosimy odwiedzić stronę główną naszej zimowej akcji „Wyskocz na narty!”

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo